Recitační soutěž – 2. stupeň

Recitační soutěž je každoroční akcí naší školy a nezbytnou součástí náplně předmětu český jazyk. Do soutěže by se formou třídních kol měly zapojit všechny třídy na škole. Umění recitace patří mezi klasické formy uměleckého vyjádření. Recitátor při přípravě trénuje paměť, uplatňuje jazykový cit a uzpůsobuje hlasový projev. Při přednesu kultivovaně vystupuje a překonává svoji trému. Kdo se s těmito úkoly vypořádá nejlíp, postupuje do školního kola.

Školní kolo III. a IV. soutěžní kategorie proběhlo na ZŠ TGM 20. 2. 2020.

V klání o postup do okresního kola se utkalo 16 žáků ze 6. A, 6. B a 7 .B.

Výsledky:

1.místo  – Štěpánka Krejčí – postup do okresního kola

2.místo – Jan Kunc, Eva Řezníková   – oba postup do okresního kola

3.místo – Sára Sládková

čestná uznání – Lucie Hudečková, David Procházka, Le Mai Uyen, Monika Jirásková

Ve IV. kategorii soutěžilo 18 žáků z 8. A, 8. B, 9. A a 9. B.

Výsledky:

1.místo – Nella Pflanzerová – postup do okresního kola

2.místo – Tereza Czerwenková – postup do okresního kola

3.místo – Adam Bartušek, Lucie Dolejší

čestná uznání – Vendula Marešová, Adéla Bauerová, Diana Izhboldina, Šárka Chudlářská

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 27. 2. 2020. Žáci obdrželi diplomy a drobné dárky.

Děkujeme za účast. Postupujícím držíme palce v okresním kole. To se uskuteční 18. 3. 2020 v Prachaticích.

Alžběta Rückerová