Informace k nástupu žáků 1. stupně + další informace

Příchod 25. 5. 2020

• Žáci 1. A, 1. B, 2. A, 2. B – 7.40 hodin
  • Žáci 3. A, 3. B, 4. A, 4. B – 7.50 hodin

Vezměte s sebou do školy:

• čestné prohlášení (bez něj není možné žáky přijmout), 2 roušky + sáček, tabulku s informacemi o odchodu dítěte
  • učebnice, sešity, psací potřeby, svačina, pití, přezuvky (pokud je děti nemají ve škole)

Žáci z jednotlivých tříd budou rozděleni do skupin

Nejčastější otázky

Budou se děti ve škole učit?

Děti se ve škole budou učit v dopoledních hodinách ve dvou blocích, které si vyučující zorganizuje. Základem učiva bude výuková látky stanovená kmenovým učitelem, či učitelem daného předmětu, jež je umístěná na webu školy. Důraz bude kladen na výuku českého jazyka a matematiky.

Budou mít děti svou učitelku?

Podařilo se nám vytvořit skupiny, kde jsou společně děti z paralelních tříd na dopolední aktivitu. Jedna skupina odpolední aktivity je kombinovaná ze dvou ročníku, v našem případě 3. a 4. ročník. Část dětí svou paní učitelku mít nebude.

Budou muset děti dělat úkoly z webu ještě doma?

Netvrdím, že nedostanou žádný domácí úkol, ale věřím, že většinu látky zvládnou děti s vyučujícím ve škole, přestože dětská skupina bude kombinovaná. Úkoly z webu budou tedy děti vypracovávat v průběhu vyučování, to, co nestihnou např. z Čjs nebo Aj, dodělají doma.

Budou se děti učit všechny předměty?

Přednostně bude probíhat výuka českého jazyka a matematiky.

Budou ve třídách asistenti?

Asistenti pedagoga budou pověřeni jinými úkoly.

Odpolední činnost

Budou žáci pobývat venku?

Každodenní pobyt venku bude určitě zařazen hlavně do odpolední činnosti, vyloučena venku není ani dopolední výuka.

Bude odpolední výuka placena stejně jako školní družina?

Odpolední činnost nebude rodiči placena, vybrané finanční částky za školní družinu budou rodičům vráceny na účet v červnu za období duben – červen.

Můžu si dítě vyzvednout dříve?

Provoz odpoledních aktivit je plánován do 15.30 hodin. Každý rodič obdrží e-mailem tabulku s jednotlivými dny, kam napíše odchody dítěte z odpolední aktivity.

Musí jít dítě na oběd?

Pokud je dítě nahlášeno na vzdělávací aktivity dopoledne i odpoledne, tak na oběd musí. Nedovedu si představit, že se na ostatní bude při obědě jen dívat.

Pokud je dítě zařazeno pouze na dopoledne a nepůjde na oběd, uvádím ukončení výuky dopoledních skupin:

Skupina A – 1. roč. dopolední  – pí uč. Malíková – 11.05 hod.

Skupina C – 2. roč. dopolední – pí uč. Bačíková – 11.15 hod.

Skupina E – 3. roč. dopolední – pí uč. Mondlová – 11.20 hod.

Skupina F – 4. roč. dopolední – pí uč. Ondřejová – 11.30 hod.

Různé

Kdy bude možné vyzvednout si školní pomůcky?

Školní pomůcky budou žáci využívat v průběhu výuky, takže si je odnesou koncem června, zároveň odevzdají učebnice. Žáci, kteří pokračují v domácím vzdělávání, si vyzvednou školní potřeby ve stanoveném termínu také koncem června a zároveň odevzdají učebnice. O přesném termínu Vás budeme s předstihem informovat prostřednictvím webu. Totéž věci ze školní družiny. Jakékoli individuální požadavky v tomto ohledu konzultujte s třídními učiteli a vychovatelkami.

Kdy proběhnou pro žáky 5. ročníku přijímací zkoušky do sportovní třídy?

Přijímací zkoušky do ST proběhnou v týdnu od 15. června. Jedná se o zkoušky z českého jazyka, matematiky a sportovní přípravy. Další informace o programu sportovních tříd a přesný termín konání zašleme rodičům e-mailem.

Kdy bude vydáno vysvědčení?

Vysvědčení bude vydáno 26. 6. 2020, na 29. a 30. června vyhlašuji ředitelské volné dny. V těchto dnech bude zajištěna o žáky péče v budově Pražská 167.

Bude škola organizovat příměstský tábor?

Ano, škola bude organizovat příměstský tábor ve dvou termínech 1. 7. – 10. 7., 24. 8. – 31. 8., zájemce budeme informovat prostřednictvím školního webu.

Kdy si můžou rodiče vyzvednout brusle na zimním stadionu?

Středa 27. 5. – 14.00 – 15.30 hodin – na zimním stadionu, nebo 3. 6. – 14.00 – 15.30 hodin na zimním stadionu

Dagmar Rückerová