slide40 slide41 slide42 slide43 slide44 slide46 slide45 slide47 slide48

Lyže, lyže, lyžičky Ve spolupráci se Ski Areálem Kubova Huť, Lyžařskou školou Kubova Huť, Půjčovnou lyžařského a snowboardového vybavení paní Tiché a naší školou byl v úterý 16. 1. 2018 zahájen již tradiční lyžařský výcvik žáků 1. stupně ZŠ TGM - „PLŠ“ neboli Půldenní lyžařská škola. Cílem našeho projektu „PLŠe“ je rozšířit hodiny tělesné výchovy o další sportovní aktivitu – sjezdové lyžování.

První lyžující skupinkou na kubovohuťské sjezdovce bylo 27 žáčků 1. ročníku naší školy. Po počátečním rozdělení do skupin podle výkonnosti se děti pod vedením zkušených instruktorů z Lyžařské školy Kubova Huť věnovaly základům sjezdového lyžování. A vedly si výborně! Měkká „bílá peřina“, nadšení, dobrá nálada, radost, veselí a chuť se naučit něco nového vládly na svahu. Vše se sešlo ve správný čas a na správném místě! A tak i ti, kteří měli lyže poprvé na nohou, dokázali v posledním dnu výcviku vyjet „pomou“ sjezdovku a pak ji následně sjet. Šikulové!!!!!!

Rády bychom touto cestou poděkovaly za milé a vstřícné vedení kurzu Lyžařské škole Kubova Huť, za příjemně strávené tři sportovní dopoledne Ski Areálu Kubova Huť a Půjčovně lyžařského a snowboardového vybavení paní Tiché za zapůjčení lyžařského materiálu.

Děkujeme.

Fotogalerii najdete zde.

Za první skupinu PLŠe Hrůšová P., Kohoutová L., Mondlová M.