slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Dne 20. 4. 2018 proběhl na naší škole hudební program Radka „Gipsy“ Banga zaměřený na prevenci rizikového chování s názvem „Když chceš, tak to dokážeš.“ Tento pořad probíhá pod záštitou zmocněnkyně pro lidská práva již od roku 2011. Ve dvouhodinovém programu zazněly autorské písně, které umocnily atmosféru při vyprávění autentického životního příběhu Radka Bangy. Osobní zkušeností působil na žáky v oblasti problematického rodinného zázemí, kladl důraz na důležitost rodiny pro vývoj dítěte, zaměřil se na vliv domácího násilí, alkoholismus, výběr partnera. Upozornil na kyberšikanu, závislost na počítačových hrách a hranicí mezi virtuálním a skutečným životem, xenofobii, rasismus, šikanu, diskriminaci, intoleranci, drogovou závislost, kriminalitu. Svými zkušenostmi a pozitivními postoji k životu ukázal žákům, že svou budoucnost mají sami v rukách a mohou změnit svůj život k lepšímu a v zátěžových situacích lze najít východisko.

Pořád se žákům velmi líbil a po celou dobu naslouchali poutavému vyprávění a skvělé hudební produkci. Jedná se o velmi zdařilý preventivní program.

ZŠ TGM Vimperk

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk