slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Žáci 8. a 9. ročníku zhlédli dokumentární film o Siru Nikolasi Wintonovi, který zachránil 669 českých a slovenských dětí. Film režíroval Andrej Mináč a pořadem provázel Zdeněk Tulis – spoluautor tohoto projektu.

N. Winton napsal: „ Je rozdíl mezi pasivním dobrem a aktivním dobrem. To druhé, dle mého názoru, znamená věnovat čas a energii tomu, aby člověk zmírnil bolest a utrpení. Vyžaduje to, aby člověk šel a vyhledal ty, jež trpí a jsou v ohrožení. Nestačí  pouze žít vzorně pasivním způsobem a nekonat zlo.“

Těmito slovy Winton vyjádřil smysl svého života – pomáhat  těm, kteří to potřebují. Škoda, že v každém člověku není alespoň kousíček  z činů, které vykonal tento vzácný člověk.

Film byl velmi působivý a v každém z nás něco zanechal. Jak zapůsobil na žáky 9. A vyjádřila Petra Nováková těmito slovy: „ Film jako takový byl tak precizně zpracován, že jsme se naprosto vžili a soucítili s lidmi, kteří si toho tolik protrpěli. Proto by se měl tento člověk stát vzorem.  Vzorem pro ty lidi, kteří nedokážou otevřít vlastní srdce pro jiné, kteří nepodají pomocnou kuku, když jde do nejhoršího, kteří zapomínají, že na světě nejsou sami. Na otázku: „Co byste vzkázali N. Wintonovi?“ mám jednoduchou odpověď. Ve světě jste zanechal to nejdůležitější, co máte- a to je právě Vaše srdce. Děkujeme.“

Slova Kateřiny Havrdové: „Film ve mně zanechává pocit, že na světě existují stále dobří lidé a že můžete dokázat cokoliv, když si to přejete a jdete za svým cílem.“

Mgr. Dana Toušlová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk