slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

DiplomMistrovství světa v mažoretkovém sportu se uskutečnilo ve dnech 21. – 25. 8. 2018 v Praze. Soutěžním dnem kadetek a seniorek Klapeto byla sobota. Právě v tento den byly totiž na programu sestavy s náčiním flag a také disciplína classic baton. Na obě zmiňované kategorie se vimperský tým v současné době specializuje.
Mažoretky soutěžící v classic baton ukazují dvě choreografie – march a stage. Výsledky z obou sestav se sčítají a tvoří konečnou známku. Porota klade důraz především na pochod, klasické prvky s batonem a precizní řazení děvčat do tvarů.
Mažoretky soutěžící s flagem absolvují jednu sestavu. Zde rozhodčí sledují např. pohybovou průpravu děvčat, střídání tvarů a práci s praporem.
Jako první z našeho týmu se na půdě haly Královka představily kadetky. Absolvovaly defilé v délce 100 metrů a soutěžní choreografii na píseň Babeta. To vše v průběhu dopoledne.
Odpoledne se ke kadetkám připojily seniorky Klapeto Vimperk. Ukázaly celkem šest sestav. Tři sóla, dvě tria a jednu miniformaci.

Výsledky:
 • Miniformace senio flag (Nela Fleišmanová, Natálie Uhříčková, Alice Grulichová, Eliška Kubálková, Kristýna Sovová, Kristýna Sedláčková) – 1. vicemistryně světa
 • Trio senio flag (Kristýna Sedláčková, Kristýna Sovová, Eliška Kubálková) – 1. vicemistryně světa
 • Sólo junio flag (Natálie Uhříčková) – 1. vicemistryně světa
 • Classic kadetky baton – (Adéla Tonkovičová, Diana Izhboldina, Sára Sládková, Anna Kotrlíková, Barbora Hesová, Ema Veselá, Uyen Le Mai, Hoang Le Mai, Vanda Peková, Vilma Peková, Ester Kohoutová, Aneta Fričová, Sára Valičková, Eliška Častová, Eva Chrstošová, Kristýna Mojdlová ) – 2. vicemistryně světa
 • Trio senio flag (Alice Grulichová, Nela Fleišmanová, Natálie Uhříčková) – 4. místo
 • Sólo senio flag (Nela Fleišmanová) – 7. místo
 • Sólo senio flag (Eliška Kubálková) – 9. místo

   Všechna umístění našich děvčat mě velmi těší, protože konkurence rok od roku přibývá a je daleko těžší uspět.

  Mistrovství světa bylo vrcholem soutěžní sezóny souboru. Ta byla velmi pestrá. Děvčata prošla kvalifikací, postoupila na mistrovství republiky a na mistrovství Evropy. Vimperský tým také spolu s dalšími subjekty pořádal Memoriál Jiřího Necida, kterým si připomněl 25. výročí své existence.
  Od září vstupují mažoretky do nového soutěžního ročníku.

  Děkuji všem, bez jejichž podpory by nemohla naše činnost probíhat – trenérkám, děvčatům ze souboru, rodičům, asistentkám, sponzorům, fotografovi. Velmi mě těší také komentáře příznivců mažoretek na sociálních sítích. Děkuji i za ně.
 • Alžběta Rückerová
 •  


 •                                 Alžběta Rückerová 
Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk