slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Dne 8 .října žáci osmých ročníků v rámci výuky přírodopisu navštívili největší národní park v Německu – Národní park Bavorský les. Cílem přírodovědné exkurze se staly volné zvířecí výběhy a Stezka v korunách stromů.
Nejdříve se žáci vydali na 7km okružní cestu v oblasti zvířecích výběhů. Zde je možno v obrovských výbězích pozorovat 40 zdejších druhů zvířat. V jednotlivých výbězích si krásného slunného podzimního dne užívali vlci, rysi, zubři, losi, medvědi, divoká prasata a divoké kočky. O hudbu se staralo ptactvo zdejšího lesa.

Druhou částí exkurze byla ikona Bavorského lesa Stezka v korunách stromů dlouhá 1,3 km. Stezka umožňuje procházet se ve výšce 8 až 25 metrů nad zemí lesem a nedotčenou přírodou a kochat se jedinečnou perspektivou. Žáci si užili zážitkové zastávky – lanové prvky, kymácející se lávky a stromy, visuté hrazdy či kladiny. Vrchol stezky tvoří 44 metrů vysoké stromoví, z nějž se otevírá krásný pohled na okolí – Luzný s okolními lesy, na druhé straně kulturní krajinu Bavorského lesa až k Alpám.


Zapsala: B. Sellnerová, P. Nováková – vyučující přírodopisu

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk

POMÁHÁME SI! II.

Publicita Šablony