slide70 slide71 slide46 slide45 slide47 slide48 slide50 slide51 slide53 slide54 slide55 slide72 slide75 slide76

KeramikaKeramická hlína je považována za jeden z nejlepších arteterapeutických materiálů. Její relaxační účinek jsme mohli na vlastní kůži zakusit v úterý 16. října, kdy jsme navštívili výtvarnou třídu ZUŠ ve Vimperku. Pod vedením paní učitelky Jiřiny Fleischmannové a jejích asistentek jsme si osvojili základní techniky práce s hlínou. Naučili jsme se ji zpracovat, vyválet, vykrajovat různé tvary a jednotlivé díly spojovat pomocí šlikru. Základ našich děl jsme vytvořili pomocí šablonek, dostatek prostoru zbylo i pro naši tvořivost a fantazii. A jaký byl výsledek? To ještě nevíme. Keramické výrobky musí nejprve pořádně vyschnout a pak se vypalují v peci na vysokou teplotu. Takže to největší překvapení nás teprve čeká!

Mgr. Lenka Kohoutová a žáci 2. A