slide70 slide71 slide46 slide45 slide47 slide48 slide50 slide51 slide53 slide54 slide55 slide72 slide75 slide76

S tímto netradičním názvem přijelo 10. 10. 2018 divadlo Jedeme k vám do Městského kulturního střediska ve Vimperku připomenout důležité historické události posledních sta let.
Hra začíná rozpadem Rakouska – Uherska a končí v současné době. Hlavními postavami hry jsou česká studentka a slovenský student, kteří studují dějepis. Spolu s dalšími dvěma herci zde tančí a zpívají a dokreslují tím významné momenty našich dějin. Připomněli nám tak např. 1. světovou válku, vznik Československa, osobnost T. G. Masaryka, vládu Adolfa Hitlera, 2. světovou válku, vládu komunistů, smrt doktorky Milady Horákové, 17. listopad 1989, rozpad Československa, osobnost Václava Havla atd.


Několikrát během přestavení zaznělo, a s tím jistě všichni souhlasíme, že připomínání těchto událostí je důležité. A nemělo by to být jen v roce stého výročí vzniku Československa.

Alžběta Rückerová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk