slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

S tímto netradičním názvem přijelo 10. 10. 2018 divadlo Jedeme k vám do Městského kulturního střediska ve Vimperku připomenout důležité historické události posledních sta let.
Hra začíná rozpadem Rakouska – Uherska a končí v současné době. Hlavními postavami hry jsou česká studentka a slovenský student, kteří studují dějepis. Spolu s dalšími dvěma herci zde tančí a zpívají a dokreslují tím významné momenty našich dějin. Připomněli nám tak např. 1. světovou válku, vznik Československa, osobnost T. G. Masaryka, vládu Adolfa Hitlera, 2. světovou válku, vládu komunistů, smrt doktorky Milady Horákové, 17. listopad 1989, rozpad Československa, osobnost Václava Havla atd.


Několikrát během přestavení zaznělo, a s tím jistě všichni souhlasíme, že připomínání těchto událostí je důležité. A nemělo by to být jen v roce stého výročí vzniku Československa.

Alžběta Rückerová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk