slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Multikulturní projekt Edison, který má za cíl spojit mladé lidi různých národností, přináší do ČR organizace AIESEC. ZŠ TGM pořádá akci již podruhé a nutno dodat, že bez vstřícnosti rodičů by určitě nebyla úspěšná. Stážisté jsou ubytování v hostitelských rodinách žáků školy a patří jim za to velké poděkování. Nejde jen o to, poskytnou střechu nad hlavou, ale zároveň ukázat, jak se žije u nás, jaké máme tradice, co jíme a třeba i to, jaké máme koníčky a čeho si vážíme. A že to není z důvodu jazykové bariéry vždy jednoduché, to si dovedeme představit. O to víc se snaží děti v hostitelských rodinách a vyzkouší si v praxi své komunikační dovednosti v angličtině. Děkujeme rodičům i za to, že věnují studentům svůj volný čas.

Slavnostní zahájení akce proběhlo v Městském kulturním středisku ve Vimperku 4. 2. v 8. 15. Sedm stážistů z Gruzie, Ruska,  Alžírska, Turecka, Číny, Indonésie a Brazílie se postupně představilo žákům 5. – 9. tříd. Dva vybraní žáci naopak zase představili v angličtině svou školu a všichni společně zazpívali školní píseň. Sedmice dále na určených stanovištích děti seznámila se svou zemí, s jejich zvyky, symboly, kulturou atd.

Na prvním stupni proběhne seznámení s projektem v úterý.

Na další dny jsou plánovány pro žáky prezentace, diskuze, hry na obou stupních základní školy. Vše v anglickém jazyce.

Škola pro stážisty připravila exkurzi, výlet a třeba také návštěvu koncertu.

ZŠ TGM Vimperk

 

 

 

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk