slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Multikulturní projekt Edison, který má za cíl spojit mladé lidi různých národností, přináší do ČR organizace AIESEC. ZŠ TGM pořádá akci již podruhé a nutno dodat, že bez vstřícnosti rodičů by určitě nebyla úspěšná. Stážisté jsou ubytování v hostitelských rodinách žáků školy a patří jim za to velké poděkování. Nejde jen o to, poskytnou střechu nad hlavou, ale zároveň ukázat, jak se žije u nás, jaké máme tradice, co jíme a třeba i to, jaké máme koníčky a čeho si vážíme. A že to není z důvodu jazykové bariéry vždy jednoduché, to si dovedeme představit. O to víc se snaží děti v hostitelských rodinách a vyzkouší si v praxi své komunikační dovednosti v angličtině. Děkujeme rodičům i za to, že věnují studentům svůj volný čas.

Slavnostní zahájení akce proběhlo v Městském kulturním středisku ve Vimperku 4. 2. v 8. 15. Sedm stážistů z Gruzie, Ruska,  Alžírska, Turecka, Číny, Indonésie a Brazílie se postupně představilo žákům 5. – 9. tříd. Dva vybraní žáci naopak zase představili v angličtině svou školu a všichni společně zazpívali školní píseň. Sedmice dále na určených stanovištích děti seznámila se svou zemí, s jejich zvyky, symboly, kulturou atd.

Na prvním stupni proběhne seznámení s projektem v úterý.

Na další dny jsou plánovány pro žáky prezentace, diskuze, hry na obou stupních základní školy. Vše v anglickém jazyce.

Škola pro stážisty připravila exkurzi, výlet a třeba také návštěvu koncertu.

ZŠ TGM Vimperk

 

 

 

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk

POMÁHÁME SI! II.

Publicita Šablony