slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

V pondělí 28. ledna naši školu navštívili dva hosté ze severoirského Belfastu - Caolán, učitel irského jazyka gaelic, a Steven, povoláním asistent v nemocnici, pro naše účely ale hlavně milovník irské kultury. Společně si pro žáky 7. - 9. tříd připravili prezentaci své země, ve které jsme se kromě obecných informací o poloze a přírodních krásách dozvěděli spoustu zajímavostí. Naučili jsme se pozdravit v irském jazyce, prohlédli jsme si náčiní potřebné k hraní původního irského sportu hurlingu i knihu plnou "ghost stories". Nechyběla ani živá ukázka tradiční irské hudby. Ti nejodvážnější si zkusili i zahrát. Od dětí na oplátku dostali naši hosté tipy na oblíbená česká jídla a možnosti sportovního vyžití v současném mrazivém počasí. Den se vydařil a spokojenost se zdála být na obou stranách.


Než si deváťáci ve čtvrtek 31. ledna převzali výpisy z vysvědčení, čekal na ně bonus ve formě hodiny s americkým rodilým mluvčím anglického jazyka, Ericem. Ten k nám nepřicestoval z Ameriky, ale z nedalekého Bavorova, aby dětem vyprávěl zajímavý příběh o tom, jak se z americké Pensylvánie dostal právě k nám, do České republiky. Kromě Ericových osobních zážitků a historek jsme se dozvěděli i něco o jedné z nejvíce motivujících postav americké současnosti, Benu Carsonovi, a jeho myšlenkách z knihy Think Big.

Michaela Donnelly

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk