slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Ve spolupráci se Ski klubem Šumava Vimperk a naší základní školou byl tento týden odstartován ve Sportovním areálu na Vodníku nový projekt pod názvem BLŠ – Běžecká Lyžařská Škola. Cílem BLŠe je podpora všestranné sportovní přípravy dětí a rozšíření hodin tělesné výchovy o další sportovní aktivitu – běžecké lyžování. Kurz navazuje na již probíhající sjezdařský kurz a je přirozeným pokračováním tradice bývalých sportovních tříd zaměřených na běžecké lyžování na naší škole.

Prvními účastníky kurzu bylo 45 žáků z 2. a 5. ročníků. Děti se po počátečním rozdělení do skupin věnovaly pod vedením trenérů z místního lyžařského klubu a asistentů - gymnazistů lyžařů základům běžeckého lyžování. Nechyběly hry, soutěže, sjezdování, fotbal, vybíjená na lyžích a také možnost si vyzkoušet střelbu z biatlonové zbraně.
Děti byly ze sportování - běžkování na Vodníku nadšené a dle jejich slov „ Jé, to je škoda, že to skončilo…Kdy půjdeme zase?“ se těší na jeho pokračování!!!!
Rádi bychom touto cestou poděkovali Ski klubu Šumava Vimperk za vstřícné a profesionální vedení kurzu za příjemně strávené dvě sportovní dopoledne ve Sportovním areálu na Vodníku. Děkujeme.

Za BLŠ a s lyžařským pozdravem Skol!
Hudečková J., Hrdý M., Kohoutová L. a Mondlová M.

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk