slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Otázka, která trápí každého deváťáka právě teď před přijímacími zkouškami. Žáci 9. tříd se připravují na tento důležitý životní krok při hodinách matematiky a českého jazyka, učitelé se jim věnují i po vyučování při zvláštních přípravných hodinách.

Na ZŠ TGM Vimperk organizujeme kromě těchto tradičních hodin třídenní soustředění pro vycházející žáky. To letošní se uskutečnilo ve dnech 20. – 22. 3. na Nových Hutích v příjemném prostředí, s dobrou kuchyní a vstřícným personálem  Penzionu Klostermann. Žáci obou tříd byli rozděleni do dvou skupin a v dopoledních a odpoledních blocích se intenzivně zabývali výukou těchto dvou předmětů. Při českém jazyce se věnovali pravopisu, větnému rozboru, slohovým i literárním úkolům, řešili didaktické texty a z jejich výsledků vyhodnocovali vlastní úspěšnost. Matematika patří u mnohých žáků k obávaným předmětům.

O to víc je třeba se jí věnovat. Pozorně číst zadání úkolů v didaktických testech, uvažovat, hledat správné řešení, počítat, poradit si při rýsování. Tomu všemu se žáci na soustředění věnovali, a tak věřme, že jejich snaha bude při přijímačkách zúročena. Poslední den soustředění navštívili žáky vyučující vimperského gymnázia, žákům zadali závěrečné testy a společně je vyhodnotili.

Přestože byla výuka velmi intenzivní, zbyl čas na odpočinek, pobyt venku i společnou zábavu. Všichni žáci i vyučující odjížděli ze soustředění spokojeni, a tak deváťákům přejme hodně úspěchů při přijímacích zkouškách na střední školy.

Dagmar Rückerová

 

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk