slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

V letošním školním roce se žáci 4. tříd zúčastnili projektu Abeceda peněz. V lednu 2019 se žáci seznámili s projektem, získali základní informace ohledně podnikání a obdrželi sponzorský dar – základní kapitál od České spořitelny. V únoru následovala návštěva pobočky České spořitelny ve Vimperku, kde se žáci seznámili s chodem banky a dostali se na místa, kam se běžní zákazníci nedostanou. Od února do začátku května žáci vymýšleli obchodní strategie, finanční rozpočet a připravovali výrobky k prodeji na Květnový jarmark.

7. května 2019 to vypuklo …..  Pobočka České spořitelny ve Vimperku se zaplnila mladými nadšenými obchodníky a podnikateli. Nebyli tam jen zdatní obchodníci, ale také barmani, hostesky a maséři. Návštěvníci se mohli nejen potěšit nákupem, ale také pohladit ducha příjemnou masáží a mohli ochutnat sladká i slaná překvapení. Barmani míchali nealkoholické koktejly a domácí bio limonády. Příjemně strávené odpoledne vyvrcholilo výdělkem 20 173 Kč, které si děti (podnikatelé, obchodníci, barmani, hostesky a maséři) užijí na společném výletě v západočeské metropoli Plzni.       

Touto cestou bychom chtěli poděkovat pobočce České spořitelny Vimperk, všem rodičům a prarodičům za pomoc s přípravou. Všem návštěvníkům trhu děkujeme za aktivní účast.

Žáci a učitelky 4. tříd

 

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk