slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Bronzovou medailí pro naši školu skončilo okresní kolo DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ, které se konalo 14. 5. 2019 v areálu DDM a na dopravním hřišti v Prachaticích. Vyhlašovatelem soutěže byl Jihočeský kraj, DDM Prachatice, komise BESIP MÚ Prachatice, Policie ČR – Územní odbor Prachatice a Oblastní spolek ČČK Prachatice.

Žáci soutěží ve dvou věkových kategoriích  - od 10 do 12 let a od 12 do 16 let. V každé kategorii může škola postavit jeden tým. Tým je složen vždy ze dvou chlapců a dvou dívek. Každý přihlášený žák/ žákyně musí splnit 4 disciplíny – jízdu zručnosti, první pomoc, jízdu podle pravidel silničního provozu a test ze znalostí silničního provozu. Nejlépe se umístí ten, který získá nejmenší počet trestných bodů. Body se všem sčítají, a tak se vytváří umístění týmu. Důležité jsou ale i výsledky jednotlivců.  I ti jsou na konci soutěže vyhlašováni.

Z týmu starších žáků se povedlo nasbírat nízký počet trestných bodů Filipu Franckovi. Filip si tak za své výsledky vybojoval bronzovou medaili!

Jeho kolegy v týmu byli: David Chalupný, Nikola Štefková a Anežka Frühaufová.

V mladší kategorii závodili: Adriana Košnarová, Lucie Hudečková, Jan Vladyka a David Procházka

Gratuluji Filipovi a děkuji všem za reprezentaci školy!

Alžběta Rückerová