slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Dne 21. května 2019 žáci, kteří postoupili do druhého kola soutěže, odjeli s paní učitelkou Sellnerovou do Návštěvnického centra Kvilda. Když jsme dorazili na místo, šli jsme se nejdříve podívat na jeleny a rysy. Neměli jsme ale štěstí.

Přibližně v devět hodin jsme byli posláni na start. Obdrželi jsme desky s papírem a tužkou a mohli jsme vyrazit na jednotlivá stanoviště. Bylo jich deset a na každém jsme měli šest minut na splnění úkolu. Vždy nás čekalo něco zajímavého. Na prvním stanovišti byly rostliny, u druhého nás čekalo určování stromů podle listů nebo jehličí, na dalších byli ryby, ptáci, brouci, houby a neživé přírodniny – horniny a různé druhy půd. Po zvládnutí všech úkolů jsme si prohlédli Návštěvnické centrum, nakoupili suvenýry a vydali jsme se domů.

Vojtěch Sekan, 7.A