slide_401 slide_402 slide_403 slide_404 slide_405 slide_406 slide_407 slide_408 slide_409 slide_410 slide_411 slide_412

Výuku žáků 9. tříd obohatila zářijová exkurze do grafitového dolu v Českém Krumlově. Před prohlídkou dolu jsme byli vybaveni speciálním oblečením, jehož součástí je i důlní lampa. Do podzemí nás zavezl důlní vlak, kterým jezdili horníci na směnu. Po příjezdu na první stanoviště jsme vystoupili a pokračovali 800 metrů pešky. Během prohlídky jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, v jakých podmínkách horníci pracovali a jaké stroje při práci využívali. Slečna průvodkyně nás seznámila se způsobem těžby grafitu a s jeho následným zpracováním. Po prohlídce dolu jsme se prošli historickou částí města Český Krumlov.

B. Sellnerová, P. Nováková

POMÁHÁME SI! II.