slide_401 slide_402 slide_403 slide_404 slide_405 slide_406 slide_407 slide_408 slide_409 slide_410 slide_411 slide_412

V rámci předmětu Svět práce, který je součástí učebních osnov v 9. ročníku, jsme navštívili 23. 10. 2019 výrobní závod Škoda v Mladé Boleslavi.

Absolvovali jsme prohlídku muzea a také prostory výroby pod vedením dvou průvodců. Měli jsme štěstí, protože od pondělí 21. 10. mohli návštěvníci vidět montážní linku přímo v akci. Průvodci povídali o historii závodu, ukázali exponáty v muzeu s důležitými informacemi o nich. Ve výrobních halách nám vysvětlovali všechny postupy, které jsme zde mohli vidět.  Průvodci také doplnili výklad zajímavými informacemi ze života zaměstnanců – jaké mají zaměstnanecké výhody, jaký je ve Škodovce průměrný plat, jakými auty nejčastěji zaměstnanci jezdí atd.

I když už automobilka s okřídleným šípem ve znaku není výhradně českým závodem, je součástí koncernu Volkswagen, myslíme, že na ni můžeme být náležitě pyšni. Dává práci 25 000 zaměstnancům. Její výrobky jsou známé po celém světě a dlouhodobě je – z hlediska tržeb – největší českou firmou.

Alžběta Rückerová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk

POMÁHÁME SI! II.

Publicita Šablony