slide70 slide71 slide46 slide45 slide47 slide48 slide50 slide51 slide53 slide54 slide55 slide72 slide75 slide76

P1020689.JPGDne 26. 5. 2009 proběhl na naší škole projekt „NAŠE MĚSTO.“ Tato akce se každoročně týká šestých ročníků naší základní školy.

Žáci 6. tříd se v průběhu dne seznámili s historickými památkami ve Vimperku, ke každému z navštívených míst měli dostatek poznatků, které získali ve škole v rámci přípravy na tento projekt. Dobrou učební pomůckou jim bylo např. Vimperské pexeso nebo DVD Vimperk a okolí. Byla jim také představena literatura, která se problematikou Vimperska zabývá.

Součástí projektu byla návštěva radnice, kde se nás ochotně ujala paní Veronika Čermáková, která nás seznámila s organizační strukturou městského úřadu, sdělila žákům, o co všechno se na radnici starají a co občanům zajišťují. Prohlédli jsme si také obřadní síň, kde jsme viděli např. městskou vlajku, kroniky apod.

Dále jsme navštívili Odbor školství, kultury a cestovního ruchu. Zde nás pan doktor Beneš seznámil s činností tohoto odboru. Součástí této exkurze byla také návštěva Informačího centra ve Vimperku, kde mohli žáci načerpat další materiály ke zpracování projektu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za velmi milý a vstřícný přístup a ochotu všech, které jsme požádali o informace. Zvláště děkuji paní Veronice Čermákové a panu Benešovi za velmi zajímavé informace, které dětem rozšířily poznatky o městě a městském úřadu.

Fotky z projektu najdete ve fotogalerii »

Mgr. Jaroslava Pánová , Mgr. Radka Voldřichová