slide31 slide32 slide33 slide34

P1020689.JPGDne 26. 5. 2009 proběhl na naší škole projekt „NAŠE MĚSTO.“ Tato akce se každoročně týká šestých ročníků naší základní školy.

Žáci 6. tříd se v průběhu dne seznámili s historickými památkami ve Vimperku, ke každému z navštívených míst měli dostatek poznatků, které získali ve škole v rámci přípravy na tento projekt. Dobrou učební pomůckou jim bylo např. Vimperské pexeso nebo DVD Vimperk a okolí. Byla jim také představena literatura, která se problematikou Vimperska zabývá.

Součástí projektu byla návštěva radnice, kde se nás ochotně ujala paní Veronika Čermáková, která nás seznámila s organizační strukturou městského úřadu, sdělila žákům, o co všechno se na radnici starají a co občanům zajišťují. Prohlédli jsme si také obřadní síň, kde jsme viděli např. městskou vlajku, kroniky apod.

Dále jsme navštívili Odbor školství, kultury a cestovního ruchu. Zde nás pan doktor Beneš seznámil s činností tohoto odboru. Součástí této exkurze byla také návštěva Informačího centra ve Vimperku, kde mohli žáci načerpat další materiály ke zpracování projektu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za velmi milý a vstřícný přístup a ochotu všech, které jsme požádali o informace. Zvláště děkuji paní Veronice Čermákové a panu Benešovi za velmi zajímavé informace, které dětem rozšířily poznatky o městě a městském úřadu.

Fotky z projektu najdete ve fotogalerii »

Mgr. Jaroslava Pánová , Mgr. Radka Voldřichová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk