Tentokrát jsme dětem k jejich svátku připravili výlet za poznáním. Hned po obědě jsme se vypravili na vlakové nádraží, kde nás očekával pan Šlégr, odborník v oboru železniční dopravy. Po menších skupinách  se malí zvědavci vydali zjistit, jaká tajemství skrývá strojovna vlaku. Mohli si vlastníma rukama osahat ovládací prvky na pracovišti častého hrdiny dětských příběhů, statečného strojvůdce. V dopravní kanceláři na žáky čekala informační tabule s rozpisem vlakových spojů a s jejich aktuální pozicí. Zajímavé bylo setkání s drezínou a vrcholem se stala soutěž malých siláků v ručním ovládání výhybky. Fotogalerie zde »

Lenka Malíková, vychovatelka šk. družiny