slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Již podruhé připravil vojenský útvar ze Strakonic pro žáky naší školy Den s vojáky. Na rozdíl od loňského roku, kdy se zúčastnili pouze žáci 1. - 5. ročníků, byla letos akce pro všechny žáky - od prvních až po deváté ročníky jako dárek ke Dni dětí. Program proběhl v areálu Vodník. Vojáci připravili různá stanoviště, kde se žáci střídali v šestičlenných skupinkách. Buď si prohlíželi vojenskou techniku, nebo si zkoušeli formou soutěží různé vojenské aktivity.

Žáci se seznámili prakticky i s první pomocí (např. při úrazu na kole, autohavárii,…). Největším "tahákem" však byla jízda na raftu po hladině rybníka. I když nám počasí moc nepřálo, prožili jsme poučné, zábavné a příjemné dopoledne. Za to patří největší dík všem vojákům, kteří se neúnavně věnovali všem dětem a zodpovídali na všechny zvídavé otázky. Velké poděkování patří též panu majoru Davernému a paní nadrotmistryni Daverné, kteří toto setkání zorganizovali.

Fotky naleznete ve fotogalerii »

Mgr. Margit Řeřichová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk