slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

P1030752.JPGVýběr budoucího povolání není jednoduchá záležitost. Musí splňovat několik požadavků. Tak předně: musí dotyčného bavit, čili musí být v souladu s jeho zájmy. Ale to nestačí. Dotyčný jedinec musí mít k danému oboru i předpoklady: nejen zdravotní, ale i schopnosti porozumět a naučit se potřebné dovednosti. A pak musí ještě doufat, že se ve svém oboru uplatní na trhu práce.

P1030757.JPGPokud budou všechny požadavky splněny, pak je vše v pořádku. Bohužel však přibývá těch, co střední školu opouštějí. Proto se už žáci 8. tříd připravují v předmětu svět práce na volbu povolání. A kde jinde hledat informace než v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce v Prachaticích. Exkurze proběhla ve středu 5. května 2010.

§  Co tě překvapilo?

Překvapily mě znalosti paní Váchové, ale i pěkný a srozumitelný výklad. Honza Mě překvapila vysoká míra nezaměstnanosti v některých krajích. I to, že poměrně hodně maturantů nemá práci. Jára  Že se lépe uplatňují řemeslníci. Linda Mě překvapilo, kolik lidí je nezaměstnaných. Určitě bych mezi ně nechtěla patřit. Petra Překvapilo mě, že existují např. obory puškař, studnař nebo gumař. Tomáš

§  Co tě zaujalo?

P1030758.JPGZaujalo mě množství informací. Jednotlivá povolání byla seřazena podle potřebného vzdělání v barevně odlišených šanonech (např. v modrých byla povolání se základním vzdělání, v zelených s maturitou, v červených s vyšším stupněm vzdělání). Jitka Když nás nějaké povolání zaujalo, dostali jsme kopie dokumentů. Také mě zaujal podrobný test na počítači, který je možné si udělat pouze na pobočce IPS. Barbora

§  Na co ses ptal a co nového jsi zjistil?

Ptala jsem se, jestli by se dalo zjistit, na jaké povolání se hodím. A to mi splnil test v počítači. Anna Zda existuje škola s oborem, který mě zajímá a jestli je i navazující škola vysoká. Barbora Na školu se zaměřením na leteckého konstruktéra. Dozvěděl jsem se, že je jich málo a jsou v nich obsaženy i jiné obory. Jára Zjistil jsem, jaké dovednosti a schopnosti potřebuji pro zvolený obor. Uvědomil jsem si, jaké povolání jsem schopen dělat a jaké ne. Vojta Potěšilo mě, že povolání zdravotní sestra je velice žádané. Michaela

§  Co dodat?

P1030760.JPGMyslím, že nám docela poradili v rozhodování. Jitka Jsem ráda, že jsem tam jela, protože jsem se dozvěděla mnoho zajímavých věcí. Šája Exkurze byla velmi zajímavá a poučná a možná že se tam někdy zase zastavím. Barbora Myslím, že exkurze všem prospěla. Simona Bylo to pěkné, zopakoval bych si to. Tomáš


Mgr. Věra Ettlerová a žáci VIII.A
P1030763.JPGP1030765.JPG
Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk