slide70 slide71 slide46 slide45 slide47 slide48 slide50 slide51 slide53 slide54 slide55 slide72

Naši školu navštívila rodilá mluvčí Nechi Emerson Fullerton. První hodinu nás Nechi připravenou prezentací seznámila se svou rodnou zemí, Arkansasem v USA. Její stát nám byl arkansaskou přírodou blízký, dokonce i vlajka nese stejné barvy jako ta naše. Přesto jsou mezi našimi zeměmi rozdíly.

Naše druhé setkání proběhlo v pátek 22. března, kdy jsme měli konverzaci. Téma hodiny jsme si zvolili sami, protože nás velice zajímalo školství, mládež a svátky v USA. Jejich školní systém je odlišný než náš, ale teenageři jsou zřejmě všude stejní. Obrázek si můžete vytvořit na základě amerických filmů odehrávajících se ve školách.  Svátky jsou z větší části stejné, ale jejich oslavy se liší. Povídání o svatém Valentýnu bylo velice zajímavé.

Nechi měla snahu naučit se některé české výrazy. Už uměla ‘dobrý den, děkuji, prosím’, ale stále s nimi měla problém. S naší pomocí si odveze s sebou do Ameriky další typická česká slova jako ‘voda, pivo, Vánoce, to je škoda’ a další. Její výslovnost nás pobavila, ale díky tomu jsme si uvědomili, jak těžký je náš mateřský jazyk.
Na konci hodiny jsme na památku dostali pravou americkou žvýkačku. Nechi rozkaz zněl: “After the lesson!”.  Tedy “Až po hodině!”.

Návštěva této milé paní z Ameriky byla přínosem pro naši angličtinu. Nechi, děkujeme a těšíme se na další společné setkání. Poděkování též patří i panu Neužilovi, který naše besedování zprostředkoval.

Michala Czerwenková a Veronika Budínská, IX. B

nechi1.jpgnechi2.jpg

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk