slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Naši školu navštívila rodilá mluvčí Nechi Emerson Fullerton. První hodinu nás Nechi připravenou prezentací seznámila se svou rodnou zemí, Arkansasem v USA. Její stát nám byl arkansaskou přírodou blízký, dokonce i vlajka nese stejné barvy jako ta naše. Přesto jsou mezi našimi zeměmi rozdíly.

Naše druhé setkání proběhlo v pátek 22. března, kdy jsme měli konverzaci. Téma hodiny jsme si zvolili sami, protože nás velice zajímalo školství, mládež a svátky v USA. Jejich školní systém je odlišný než náš, ale teenageři jsou zřejmě všude stejní. Obrázek si můžete vytvořit na základě amerických filmů odehrávajících se ve školách.  Svátky jsou z větší části stejné, ale jejich oslavy se liší. Povídání o svatém Valentýnu bylo velice zajímavé.

Nechi měla snahu naučit se některé české výrazy. Už uměla ‘dobrý den, děkuji, prosím’, ale stále s nimi měla problém. S naší pomocí si odveze s sebou do Ameriky další typická česká slova jako ‘voda, pivo, Vánoce, to je škoda’ a další. Její výslovnost nás pobavila, ale díky tomu jsme si uvědomili, jak těžký je náš mateřský jazyk.
Na konci hodiny jsme na památku dostali pravou americkou žvýkačku. Nechi rozkaz zněl: “After the lesson!”.  Tedy “Až po hodině!”.

Návštěva této milé paní z Ameriky byla přínosem pro naši angličtinu. Nechi, děkujeme a těšíme se na další společné setkání. Poděkování též patří i panu Neužilovi, který naše besedování zprostředkoval.

Michala Czerwenková a Veronika Budínská, IX. B

nechi1.jpgnechi2.jpg

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk