slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5
skola_01.jpgTak jsme se opět sešli. :-) Žáci 1. A a 9. A, po úspěšném projektu Vánoce, strávili společně dvě hodiny, které byly zaměřeny na tradice a zvyky Velikonoc. Tentokráte jsme my deváťáci pozvali prvňáčky k nám do budovy 2. stupně. A zážitek to byl opravdu veliký. Moc jsme se na ně těšili a měli pro ně připravené hry a samozřejmě i velikonoční výslužku. Původně byl program připravován na ven, ale jelikož jaro se ne a ne probudit a zima nám ukazovala pořád svojí sílu, museli jsme hry nakonec přesunout do třídy. V první hodině byla pro děti připravená soutěž zajíčků. Každý prvňáček obdržel od svého deváťáka zaječí ouška, která si nasadil na hlavičku a na krk si zavěsil papírové vajíčko, na které jim jejich starší opatrovník pak dával razítka za úspěch v soutěžích. První disciplína spočívala ve skákání zajíčků v pytli, pak nosili na lžících vajíčko a museli opět přejít celou třídu tam a zpět, házeli do košíčku barevné míčky a nakonec skládali velikonoční vajíčko jako puzzle. Na druhou hodinu jsme si připravili hledání pokladu. Po škole museli prvňáčkové za doprovodu deváťáka chodit po vyznačených barevných fáborkách celkem k pěti stanovištím, kde se museli naučit odpovídat na otázky na téma Velikonoce. U posledního stanoviště, když už uměli zodpovědět všechny otázky, mohli jít hledat poklad a vzít si sladkou odměnu. Pro všechny to byli krásné dvě hodiny, plné zážitků a radosti, i když někteří žáci deváté třídy přiznali, že obdivují vytrvalost a nervy učitelek na prvním stupni, jelikož za tyto dvě hodiny byli z opatrování prvňáčků značně vyčerpaní.


PS: Budeme se těšit na další akci s vámi.

Mgr. Helena Jíňová

 

A jak probíhalo setkání žáků I. B a IX. B


Prvňáci se nemohli dočkat chvíle, kdy zazvoní a půjdou na horní školu za svými kamarády deváťáky. A ti se také společně s třídním učitelem o ně po celé dvě hodiny výborně starali. První hodinu se posadili do velkých lavic a společně luštili křížovku, povídali si o symbolech Velikonoc, skládali kraslici a dozvěděli se od svých kamarádů spoustu nových věcí z velikonočních názvů a tradic. Po společné přestávce na ně čekalo velké překvapení. Deváťáci nachystali proutky, provázky, mašličky a ozdobná vajíčka a učili malé plést pomlázku. Po velmi vydařené práci se vydali po sladkých čokoládových stopách hledat hnízdečko – zajíčkův čokoládový poklad a na závěr se ještě učili velikonoční koledu. Dvě hodiny utekly jako voda a poslední částí byl společný oběd ve školní jídelně.

Děkujeme moc za krásné velikonoční dopoledne a těšíme se na další setkání.

Mgr. Dagmar Daňková a žáci I. B
Více fotografií naleznete ve fotogalerii
Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk