Ve dnech 3. – 5. dubna jsme se zúčastnili projektu Zvládnu to, který se pořádá pro žáky 9. tříd. Hned po příjezdu na Nové Hutě jsme se ubytovali ve tří a čtyřlůžkových pokojích hotelu Kodrea a mohli jsme začít s výukou. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, ve kterých jsme se učili. Na akci s námi jel pan učitel Střeleček, který učil matematiku, a paní zástupkyně Toušlová, která nás učila češtinu. Hodiny probíhaly nadmíru „v pohodě“. Během dne nás navštívila paní učitelka Lehečková s všeobecnými testy, pan učitel Toušl a paní ředitelka Rückerová, která s sebou přivezla nemalé občerstvení.
Po dohodě jsme si náš poslední večer připravili v režii jednotlivých pokojů, kde jsme si zahráli různé hry, z nichž nejoblíbenější se stala hra Městečko Palermo. Poslední den před odjezdem jsme si celý projekt zhodnotili a byly vyřčeny pouze dobré pocity, nálady a zážitky. Celý pobyt jsme si nadmíru užili a jediné, co nás mrzelo, bylo to, že pobyt netrval déle.
za 9. B Monika Vincíková