slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Na období od února do dubna si skoro celý druhý stupeň naplánoval návštěvy divadel. Jako první vyrazily do Plzně třídy 7. A a 7. B. 26. 2. 2015 na Malé scéně divadla J. K. Tyla společně obě třídy shlédly pohádkovou operu Žvanivý Slimejš. Příběh popisoval návštěvu slimejše na světě, kam ho poslal mořský král. Slimejš musí přinést zpátky opičí játra, která mají zachránit život jeho dceři. Při svém pobytu na světě potkává Kicibeje, jemuž prozradí tajemství zázračného pramene. Vyzradí to i jeho ženě Saise, která ovšem zůstane v zázračném pramenu o něco déle, než je běžné, a pramen, který zázračně omlazuje, udělá ze Saisy dítě.

5. 3. 2015 navštívily plzeňské divadlo třídy 8. A a 9. A. Na programu dne bylo představení s názvem Svět kabaret – kabaret svět. V hodinovém představení žáci a jejich pedagogové vyslechli celkem 18 písní z muzikálů – Cats, Hair, Kdyby tisíc klarinetů, Bídníci, West side story, Jesus Christ Superstar atd. Na podiu se při zpěvu těchto písní a také při tanečním zpracování hudby vystřídalo celkem 17 účinkujících. Kulturní zážitek z tohoto představení byl veliký. Žáci byli nadšeni.

Další divadelní představení čeká na třídy 8. B a 9. B v dubnu.

Mgr. Alžběta Rückerová

Fotogalerie zde »

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk