Dne 25. 3. 2015 proběhla v sále MěKS oslava Dne učitelů, při níž byli oceněni pedagogové všech stupňů škol na Vimpersku. Akci pořádal Odbor školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Vimperk, o kulturní vystoupení se postarali žáci a pedagogové ZUŠ Vimperk. Akci svou účastí podpořili ředitelé mateřských, základních i středních škol i zástupci zřizovatelů.

Hlavním bodem programu bylo ocenění 16 pedagogů škol, jejichž zřizovatelem jsou obce Vimperska, město Vimperk nebo Jihočeský kraj, jež jednotlivé školy na toto ocenění nominovaly.

Ocenění pedagogové ZŠ TGM Vimperk:

Mgr. Dana Toušlová

Mgr. Jaroslava Pánová

Mgr. Olga Lavičková

Příjemné odpoledne proběhlo v přátelském duchu za slovního doprovodu PhDr. Miloše Beneše, vedoucího OŠKaCR, ocenění předávali Ingr. Jaroslava Martanová, starostka města Vimperk, Ing. Jiří Cais, místostarosta, oceněným blahopřáli také jihočeští zastupitelé a členové školského výboru JK RNDr. Jana Krejsová a Mgr. Pavel Dvořák.

D. Rückerová