slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

     Letošní svátek Země jsme oslavili ve středu 22. dubna 2015 spolu s NPŠ Vimperk. Pracovníci Střediska environmentální výchovy Správy NP Šumava připravili dva okruhy s hravými aktivitami zaměřenými na přírodu NP Šumava. Jedna trasa se sedmi stanovišti vedla arkádami a zámeckými zahradami k nádvoří zámku, druhá procházela arboretem a končila na zámeckém nádvoří.

     Každá třída (1. až 5.)pohromadě se svou třídní učitelkou nebo se svým třídním učitelem vystartovala podle pečlivě rozepsaného časového harmonogramu. Hned v úvodu si děti připomenuly význam Dne Země. Společně vymýšlely, co vše pro její záchranu může každý obyvatel udělat. Páťáci si to dokonce před svým startem hned vyzkoušeli, zúčastnili se společného úklidu kolem školy. Na okruzích se žáci seznámili s obojživelníky, hledali v trávě speciálním sklíčkem, které imitovalo hmyzí oči, sestavili domino se savci, odhalili skrytý obrázek, dozvěděli se, kdo z ptáků odlétá do teplých krajin, poznali rostliny Šumavy a vyzkoušeli si mravenčí spolupráci. Naše poznávací cesta byla zakončena tvořivými stanovišti, kde si účastníci vyrobili odznak, vymalovali obrázky a tradičně dostali malé odměny. Hra s dřevěnými skládačkami byla veselou tečkou za všemi vzorně připravenými aktivitami. Děkujeme všem pracovníkům NPŠ za skvělou oslavu naší Země.

                                                                                                         Mgr. Iva Karasová

Fotogalerie zde »

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk