slide70 slide71 slide46 slide45 slide47 slide48 slide50 slide51 slide53 slide54 slide55 slide72

Letošní svátek Země jsme oslavili ve středu 22. dubna 2015 spolu s NPŠ Vimperk. Pracovníci Střediska environmentální výchovy Správy NP Šumava připravili dva okruhy s hravými aktivitami zaměřenými na přírodu NP Šumava. Jedna trasa se sedmi stanovišti vedla arkádami a zámeckými zahradami k nádvoří zámku, druhá procházela arboretem a končila na zámeckém nádvoří.

Každá třída (1. až 5.)pohromadě se svou třídní učitelkou nebo se svým třídním učitelem vystartovala podle pečlivě rozepsaného časového harmonogramu. Hned v úvodu si děti připomenuly význam Dne Země. Společně vymýšlely, co vše pro její záchranu může každý obyvatel udělat. Páťáci si to dokonce před svým startem hned vyzkoušeli, zúčastnili se společného úklidu kolem školy. Na okruzích se žáci seznámili s obojživelníky, hledali v trávě speciálním sklíčkem, které imitovalo hmyzí oči, sestavili domino se savci, odhalili skrytý obrázek, dozvěděli se, kdo z ptáků odlétá do teplých krajin, poznali rostliny Šumavy a vyzkoušeli si mravenčí spolupráci. Naše poznávací cesta byla zakončena tvořivými stanovišti, kde si účastníci vyrobili odznak, vymalovali obrázky a tradičně dostali malé odměny. Hra s dřevěnými skládačkami byla veselou tečkou za všemi vzorně připravenými aktivitami. Děkujeme všem pracovníkům NPŠ za skvělou oslavu naší Země.

Mgr. Iva Karasová

Fotogalerie zde »