slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Pasování budoucích prvňáčků

Díky Městskému kulturnímu středisku Vimperk můžeme každoročně uspořádat závěrečnou část projektu Škola nanečisto v příjemném prostředí. Ten letošní ročník proběhl dne 28. května 2015. K pasování doprovodili děti jejich rodiče, prarodiče, ale také se na slavnostní akci přišly podívat paní učitelky z mateřských škol, neboť mateřské školy mají velký podíl na výborné spolupráci s naší základní školou při projektu, jehož cílem je plynulý přechod dětí z MŠ do ZŠ. Paní učitelky obou školek byly obdarovány květinami a při svém projevu ocenily význam projektu Škola nanečisto a přípravu dětí na vstup do školy vůbec. Účast na slavnostní akci přijal také PhDr. Miloš Beneš, vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu MěÚ ve Vimperku.

Po zahájení v podobě kulturního programu školní družiny byli budoucí prvňáčci přivedeni na pódium žáky 8. ročníku a dostali pamětní liste, buton a plnicí pero s logem školy a omalovánky s vimperskými motivy, jež věnoval odbore školství MěÚ Vimperk. Závěr patřil vystoupení dětí pod vedením paní učitelky Ivy Karasové s dramatizací Hrubínových veršů. Odpoledne pokračovalo první třídní schůzkou rodičů, kdy byly představeny budoucí třídní učitelky 1. tříd. Rodičům byly také podány informace týkající se zahájení školního roku 2015/2016. Na tuto chvíli byly pro děti v prostorách sálu MěKS připraveny hry se sladkou odměnou v režii vychovatelek školní družiny a žáků 8. ročníku.

Mgr. Dagmar Rückerová- ředitelka školy

Fotogalerie zde »

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk