slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Expedice 7. A a 7.B na jezero LakaDne 26. 4. 2016 jsme se vydali na jezero Laka. Vyjížděli jsme od školy v 8.00 hodin. V 9.00 hodin jsme přijeli do Nové Hůrky, potom jsme se vydali k hrobce zakladatele sklárny, pak jsme se vydali velkou vánicí na jezero Laka. Šli jsme 5 kilometrů asi 20 centimetrovou vrstvou neprošlapaného sněhu. Když jsme dorazili k jezeru, rozdělili jsme se na dvě skupiny.

První skupina žáků si s paní učitelkou Sellnerovou říkali o vzniku ledovcových jezer, jejich počtu, kde se nacházejí, jak byla ovlivněna lidskou činností. Druhá skupina pracovala s paní učitelkou Voldřichovou, říkali si o jezeru Laka, jeho rozloze, hloubce a dalších zajímavostech.

Pak se skupiny vyměnily. Po prohlídce jezera a fotografování jsme se vydali zpět k autobusu.
Jiří Půbal 7.A

Schovaná bačkora

Poblíž jezírka Laka, je schovaná bačkůrka.
Hlídají ji tam dobré víly, peníze by za to chtěly.
Moudrá sova mi povídá: „Vodník, který bydlí u jezera, ti ji tam taky hlídá."
Já však dobře vím, že schovaná je za křovím,
mezi stromy s kořeny, vypadá jak kameny.
Zuzana Kodýdková 7. A

Víla od jezera Laka

U jezera Laka, dobrá víla čeká.
Bačkora se jí z nohy smýká a pak padá do jezírka.
Když pro ní ta víla šla, o bludnej kořen zakopla.
Vodník se jí z vrby smál, peníze jí na novou dal.
Sova houká nocí, tím pohádka končí.
Protože stromy divně skučí, beru honem do zaječích.
Vojtěch Jirkovský 7. B

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk