slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Hlídky mladých zdravotníkůDne 12.5. 2016 se uskutečnila soutěž mladých zdravotníků a záchranářů v Prachaticích. Dohromady se zúčastnilo soutěže 95 žáků, kteří byli rozděleni do dvou kategorií - 1. stupeň a 2. stupeň. 1.stupeň měl 7 družstev a 2. stupeň 12 družstev. Naše družstvo tvořily: Alice Grulichová a Sára Štěchová z 9.A, Adriana Hojdekrová a Petra Fendrichová z 8.B a Veronika Krečmerová ze 6.B.

 

Každý z týmů se musel zúčastnit zdravotnické části soutěže a hasičské části. V té zdravotnické části bylo 5 stanovišť. Na 1.stanovišti byl transport zraněných.Tam jsme hned bohužel ztratily 5 bodů. Na 2.stanovišti byla obvazová technika. Na tomto stanovišti jsme získaly plný počet bodů. Poté jsme absolvovaly 3. stanoviště. Tam byla amputace prstu způsobená sekerou při štípání dřeva a poranění oka odraženou třískou. Tady jsme ztratily 10 bodů, protože jsme už na začátku měly volat záchrannou službu, a to jsme bohužel neudělaly. Na 4.stanovišti mělo děvče otřes mozku a 2.děvče otevřenou zlomeninu. Tady už jsme si naštěstí nahnaly body perfektním ošetřením. A na  5. stanovišti byla resuscitace chlapce v bezvědomí, muž s pneumotoraxem (poraněním hrudníku průstřelem) a agresivní opilý chlapec. Hlídky mladých zdravotníků

Poté jsme šly na hasičskou část soutěže. Zde byla 3 stanoviště. Prvním byla džberová technika. Tady jsme měly za úkol pomocí proudu vody shodit 5 plastových lahví v co nejlepším čase. Na dalším stanovišti jsme musely rozeznat typy hasičských přístrojů a uvést na jaký typ požáru se používají. Na dalším stanovišti jsme musely sbalit evakuační zavazadlo.Na těchto dvou stanovištích jsme získaly plný počet bodů.

Nakonec jsme skončily ve velké konkurenci na 8. místě. Myslím, že za náš tým můžu říci, že jsme předvedly nadprůměrné výkony na všech stanovištích.

Petra Fendrichová 8.B

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk