slide70 slide71 slide46 slide45 slide47 slide48 slide50 slide51 slide53 slide54 slide55 slide72

Dějepisná exkurze na hrad RožmberkS výukou dějepisu neodmyslitelně souvisí i poznávání památek naší vlasti, proto se tentokrát třídy 8.A a 8.B vydaly do městečka Rožmberk nad Vltavou na prohlídku tamějšího hradu Rožmberk, bývalého sídla významného jihočeského šlechtického rodu pětilisté růže Rožmberků a od 17.st. francouzského rodu Buquoyů, kteří si z hradu utvořili rodové muzeum.

Během hodinové prohlídky prvního okruhu se žáci od průvodkyně dozvěděli všechny historické souvislosti hradu i města Rožmberk, měli možnost shlédnout krásné expozice obrazů v Křižácké galerii, zbrojnici, v Rožmberském pokoji obraz známé Bílé paní, ochránkyně Rožmberků, nebo Rožmberskou síň, jedinou místnost, která byla zachována tak, jak jí Rožmberkové opustili.

Co by to bylo za exkurzi bez „rozchodu“? I ten samozřejmě žáci měli a i přes nepřízeň počasí, si celý den užili.

Mgr. Helena Jíňová