slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Školní výlet 1. A a 1. B k Boubínskému jezírkuDne 14. 6. 2016 jsme se vydali poznávat tajemství šumavské přírody. Výlet jsme započali na vimperském vlakovém nádraží, kde si každý koupil svou vlastní jízdenku.

V 8:13 jsme se vlakem rozjeli k Zátoni. Vystoupili jsme na zastávce Zátoň – nádraží a pomalu se vydali směrem k prvnímu zastavení u parkoviště Idina pila. Zde jsme se na louce u potoka všichni posilnili na další cestu a mírné stoupání k jezírku podél Kaplického potoka.

Cestou k Boubínskému jezírku jsme poznávali šumavské květiny, dřeviny a zvěř. Také jsme si povídali o tom, jak se lidé mají chovat v lese, poslouchali jsme lesní zvuky a dýchali lesní vzduch.

U Boubínského jezírka jsme se okolo 11:00 posilnili svačinkou, abychom mohli pokračovat v cestě dál a prozkoumávali jsme okolí. Viděli jsme pstruhy v jezírku, chůdové kořeny, pozůstatky nejstaršího smrku na Šumavě a nahlédli jsme do Boubínského pralesa.

Cesta zpět byla z kopečka a uběhla nám rychleji. O trochu delší zastávkou tedy mohlo být IS NP Šumava Idina pila. V IS jsme se od paní průvodkyně dozvěděli základní informace o Boubínském pralese, Boubínském jezírku a o šumavské fauně a flóře. V prostorách IS děti mohly vidět ukázky z výroby hudebních nástrojů, obrázky květin a zvěře, poslouchaly zvuky ptáků a vystoupily na zmenšeninu boubínské rozhledny. Z IS si také všichni odnesli alespoň jeden suvenýr – záložky, omalovánky, dřevěné přívěsky na krk a pexeso.

Posledním odpočinkovým místem byl kiosek u parkoviště Idina pila, kde jsme si všichni mohli koupit něco malého na zub.

Než jsme odjeli ze zastávky Zátoň – nádraží, postavily všechny děti lesní domečky pro skřítky. Všem se moc povedly a lesní skřítkové budou mít konečně kde přebývat.

Celý výlet jsme měli krásné počasí, nebylo nám ani horko ani zima. V 15:00 jsme nasedli do vlaku směr Vimperk. Všichni nadšení jsme mávali Boubínskému pralesu a už se moc těšíme na další školní výlet za krásami šumavské přírody.

Fotogalerii najdete zde.

Mgr. Jana Pechová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk