slider_120 slider_121 slider_122 slider_123 slider_124

V úterý 13. 12.navštíviližáci 9. tříd v rámci Dne obnovitelných zdrojůVOŠ a SPŠ ve Volyni. Nejprve si vyslechli přednášku o obnovitelných zdrojích energie a prohlédli si zařízení školy. Poté měli možnost vyzkoušet si stavařské pomůcky či skenování vlastních obličejů v 3D počítačovém programu. Následovala prohlídka CNC haly se stroji na dřevo. Žáci viděli tento stroj v akci a pak si ho sami vyzkoušeli obsluhovat.

Seznámili se s počítačovým programem na vytváření dřevostaveb a sestavili si stoličku, kterou mají nyní ve třídě. Následovala prohlídka školních dílen, kde žáci soutěžili ve skládání hlavolamu. Vítězkou se stala Hana Smolová. Pak si žáci prohlédli dílny, v nichž probíhala praktická výuka studentů školy. Studenti této školy vyráběli dveře, čalounili židle a vyřezávali loutky.

Na závěr skládali žáci na počítači test týkající se životního prostředí a seznámili se studijními programy školy. Jako dárek si každý odvezl pravítko, na kterém je laserem napsáno jeho jméno. Program se žákům velice líbil a snad vzbudil zájem o studium perspektivních oborů.

Ing. Pavla Nováková

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk