slider_120 slider_121 slider_122 slider_123 slider_124

Šumava česky, bez hrubic a hezkyProgram s tímto názvem nabízí NPŠ Vimperk a navštívily ho třídy 6. A a 6. B první prosincový týden.

Pan Čtvrtník – vedoucí programu – zabrousil s dětmi do historie ČR, připomněl vliv germánských jazyků na mluvu v  naší oblasti. V dalším bodě byli žáci seznámeni s lidovou mluvou Šumavy. Pomocí desek přiřazovali již nepoužívaná „šumavská“ slova k obrázkům, o kterých si mysleli, že význam slova nejlépe zachycují.

Dále chlapci a děvčata ve skupinkách vyhledávali na mapách Šumavy názvy osad, měst, řek, vesnic obsahující např. název rostliny, živočicha, kladnou vlastnost. Žáci si tak měli ujasnit, z jakých slov jsou místní názvy nejčastěji utvořeny. Při poslední činnosti děti přiřazovaly na interaktivní tabuli správný název k rostlině a živočichovi. Důležité také bylo vybrat správný pravopis těchto slov.

Program byl velmi pěkně zpracovaný a přizpůsobený žákům šestého ročníku.Moc za něj děkujeme.

Fotogalerii najdete zde.

Mgr. Alžběta Rückerová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk