slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

KORUNY STROMŮ – Lipno2. 5. 2017 vyjely třídy 8. A a 8. B na exkurzi na stezku korunami stromů. Na Lipně je velice krásná příroda a mnohem hezčí je v Korunách stromů. Když jste na nejvyšším vrcholku věže, což je 40 metrů, připadá vám všechno tak malé i ten nejvyšší strom je malý. Máte možnost vidět Šumavu, samozřejmě celé Lipno, ale i Novohradské hory a Alpy. Na to, abyste toho viděli co nejvíce, vám samozřejmě musí přát i počasí, což se nám, myslím, podařilo. Pohled na špičky stromů zakryté mlhou není určitě taky špatný, horší je, když začne pršet.

Tato překrásná vyhlídka vznikla v roce 2012 a byla nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2013. Věž je podepíraná 75 sloupy. Je rozdělená do pěti částí. První část je do 25 metrů a nazývá se dřevěná lávka, kde už můžeme vidět špičky některých stromů. Druhá část je devítihranná vyhlídková věže s průměrem 24 metrů. Třetí částí se dostáváme na první vyhlídkové patro věže do výšky 37 metrů, kam vede točitá lávka, na nejvyšší bod věže ve výšce 40 metrů pak pokračuje krátké schodiště o 19 schodech. Maté zde možnost se k věži dostat pěšky nebo čtyřsedačkovou lanovkou anebo autobusovou linkou. Na cestu zpět si můžete vypůjčit kolo nebo koloběžku a dostat se tak rychlým způsobem zpět na parkoviště, kde je restaurace a občerstvení.

Fotogalerii najdete zde.

Zuzana Kodýdková 8. A

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk