slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Exkurze Český KrumlovDne 4.5. jsme se třídy 9.B a 9.A vydaly do Českého Krumlova obhlédnout grafitové doly.V 8:00 ráno jsme odjížděli od školy směr Český Krumlov. Cesta nám uplynula rychle, do Českého Krumlova jsme přijeli okolo 9:30 hodin. A protože jsme prohlídku grafitových dolů měli domluvenou až na 10:30, tak nám paní učitelky dovolily jít se podívat po městě.

Když jsme se pokochali krásou města, vydali jsme se směrem ke grafitovým dolům. Museli jsme tam být o trochu dříve, abychom se stihli obléct do kombinéz a holínek. Ještě nám dali přilby a ně svítilny, abychom v té tmě viděli. Vypadali jsme celkem vtipně, ale slušelo nám to. Dolů do hloubky se jelo malým vláčkem. Ten vláček měl 3 vagonky po 4 místech na sezení. Nás se ale do 3 vagonků nacpalo 44 lidí.Když jsme se tam nacpali, mohli jsme vyjet. Cesta byla velice záživná a někdy až dokonce děsivá. Po 10 minutách divoké jízdy jsme konečně vystoupili. Dole byla docela zima a vlhko. Ale tyto skutečnosti překrývalo naše nadšení. Postupně jsme procházeli všechny části dolů a poznávali různé stroje pro těžbu grafitu. Po hodině chůze a plni nového poznání jsme konečně spatřili světlo, které vycházelo zvenku. Poté, co jsme vylezli ven, museli jsme si omýt holínky, protože byli celé zašpiněné od bahna.

Konečně oblečeni v našem civilním obleku jsme se vydali zpět do města, kde se konal náš 2. rozchod, tentokrát o něco delší. Nakoupili jsme si suvenýry a pokochali jsme se tím nádherným městem. Někdo navštívil bludiště a různé výstavy. Mohli jsme vidět i voskové figuríny. V 13:30 se mohlo jet domů, směrem na Vimperk. Protože jsme byli unavení, tak nás ani paní učitelky nemusely v autobuse napomínat. Ve 3 hodiny odpoledne jsme unaveni, ale plni nových poznatků, vystoupili z autobusu před naší školou.

A co nám dala tato exkurze? Myslím si, že to, že ani horníci nemají jednoduchý život.

Fotogalerii najdete zde.

Petra Fendrichová 9.B

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk