slider1 slider2 slider3 slider4 slider6 slider7 slider8 slider5

Soumarské rašeliništěUž je to docela dlouho, co roztál sníh, a my nestíháme obdivovat proměny krás přírody. V pátek 2. června, v době plného květu suchopýru, jsme se vypravili prozkoumat Soumarské rašeliniště. Pod vedením pracovníků střediska environmentální výchovy Stanislava Čtvrtníka a Ivety Mikešové jsme prošli naučnou stezku a dověděli se zajímavé informace o rašeliništích, o těžbě rašeliny a jejím využití i rostlinách a živočiších, kterým se v ekosystému rašeliniště daří.

Věděli jste, že rašeliník pojme množství vody rovnající se pětadvacetinásobku jeho hmotnosti? Když je plný vody, má sytě zelenou barvu, když ho vyždímáte, zbělá – my už víme proč. Měli jsme i štěstí a viděli vzácného motýla žluťáska borůvkového, jehož výskyt je vázán na rostlinu vlochyni bahenní. Počasí nám přálo a domů jsme se vrátili nejen bohatší o nové vědomosti, ale také plni krásných zážitků.

Fotogalerii najdete zde.

Lenka Kohoutová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk