I letos probíhá naše spolupráce s NPŠ. Všechny třídy si objednaly dva programy ve Středisku environmentální výchovy, které v průběhu školního roku navštívily v rámci výuky. Třídní učitelé či učitelé přírodopisu vybrali tyto programy s ohledem na osnovy a věk žáků. Některé probíhaly v učebně Střediska environmentální výchovy, jiné pod širým nebem.

Žáci absolvovali například tyto programy: Ochrana přírody v České republice a ve světě, Vodní svět pod mikroskopem, Šumava česky, bez hrubic a hezky, Jelen a jeho bratranci, Savci Šumavy, Půdní svět pod mikroskopem, Biotronika, Nebojte se vlka, NP a CHKO Šumava, Z dávných časů šumavských a další.

V rámci spolupráce jsme také získali různé výhody, např. sešity pro žáky, odměny pro všechny, kteří se zúčastnili programů SEV NPŠ, zdarma nové vydání knihy Světem šumavské přírody.

Mgr. Bohumila Sellnerová