V rámci plnění minimálního preventivního programu naší školy proběhly ve školním roce 2016/17 na II. stupni besedy financované z projektu MŠMT – prevence kriminality. Byly realizovány o.s. Portus Prachatice – Phénix. Zaměřeny na kyberšikanu, závislosti, drogy, sexuální výchovu. Dále byla využita dotace Města Vimperk pro I. stupeň. Besedy byly zaměřeny na vztahy ve třídě, šikanu, závislosti, cigarety, alkohol.

Organizace o. s. Portus je držitelkou certifikace MŠMT pro oblast primární a selektivní prevence rizikového chování. Odborné vedení besed pomáhá odhalit skryté rizikové faktory. Závěrečné výstupy jednotlivých besed jsou účinnou zpětnou vazbou pro další metodickou činnost, práci se třídou, třídnické hodiny, hodiny výchovy k občanství, metodické práci s rodiči a dětmi.

Vladislava Lehečková