slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

V úterý 24. května jsme se zúčastnili akce organizované na podporu běhu harmonie. Byla nám představena slavnostní znělka běhu a formou her, soutěží a vyprávění jsme viděli, jak mohou lidé z různých zemí spolupracovat, běžet a žít v harmonii. Všichni účastníci si mohli podržet pochodeň harmonie a poslat s ní své přání kamarádům do dalších měst a zemí.

                                                                                                          Dagmar Daňková

World Harmony Run 2011 - Světový běh harmonie 2011

Světový běh harmonie - World Harmony Run - je štafetový běh s hořící pochodní, kterou nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než sto zemí světa. Pochodeň symbolizuje vše, co nás spojuje bez ohledu na naší národnost, kulturu a víru - přátelství, porozumění a harmonii. Tento nejdelší štafetový běh na světě založil v roce 1987 mírový filozof Sri Chinmoy (šrí činmoj) a do České republiky zavítal již po šestnácté. Světový běh harmonie je partnerem Mezinárodního roku mládeže a Mezinárodního roku lesů, které na rok 2011 vyhlásilo UNESCO.

 

Štafeta směřuje od slovenských hranic přes Uherské Hradiště, Mikulov, Znojmo, Slavonice, Český Krumlov, Vimperk, Klatovy a Karlovy Vary dále do Německa. Celkem běžci urazí během dvanácti dnů na našem území přes 700 kilometrů. Běh harmonie je organizován sportovci a dobrovolníky z občanského sdružení World Harmony Run.

(zdroj www.worldharmonyrun.cz

 

Fotogalerii najdete zde.

 

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk