slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Svátek dětí jsme ve školní družině oslavili hned dvakrát. Nejdříve sportovně v tělocvičně, následující den vycházkově za poznáním na vlakovém nádraží. Deštivé počasí nám nevadí a umožnilo nám užít si hezké odpoledne v tělocvičně. Studenti Pedagogické školy v Prachaticích, kteří byli u nás na praxi, pomohli panu vychovateli Jakšovi připravit opičí dráhu a zajistit i bezpečnost dětí při plnění disciplín. Každý měl za úkol přejít po houpající se vysuté lavičce, vylézt po žebříku, šplhat po laně, sklouznout dolů a prolézt tunelem, aniž by došlo k jeho rozložení. Mnoho nadšenců prošlo dráhu několikrát. Všichni se na závěr těšili ze sladké odměny a propisovací tužky.

 

Druhý den hned po obědě se téměř 50 dětí vypravilo na vlakové nádraží. Ve školní družině zůstaly s paní vychovatelkou Desatovou pouze děti, které přecházely na kroužky, nebo měly závěrečné zkoušky v ZUŠ. Na nástupišti nás přivítal pan Vladislav Šlégr, jednatel Stifterova pošumavského železničního spolku a výpravčí vimperského nádraží, a  vysvětlil dětem, jak se vlaky ovládaly dříve, ručním přehazováním výhybek na základě telefonního spojení, a jak dnes, za pomoci moderní automatizované techniky. Měli jsme možnost usadit se do historického vagónu a někteří vyzkoušeli i původní ruční ovládání změny dráhy vlaku. Z nově rekonstruovaného železničního nadjezdu jsme pozorovali proudící dopravu.

 

Do školy jsme se vraceli plni dojmů spontánním během parkem podél řeky Volyňky.

 

                                                                                                                                                                                                          Za ŠD Lenka Malíková

 

Fotogalerie zde.

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk