slide70 slide71 slide46 slide45 slide47 slide48 slide50 slide51 slide53 slide54 slide55 slide72 slide75 slide76

Svátek dětí jsme ve školní družině oslavili hned dvakrát. Nejdříve sportovně v tělocvičně, následující den vycházkově za poznáním na vlakovém nádraží. Deštivé počasí nám nevadí a umožnilo nám užít si hezké odpoledne v tělocvičně. Studenti Pedagogické školy v Prachaticích, kteří byli u nás na praxi, pomohli panu vychovateli Jakšovi připravit opičí dráhu a zajistit i bezpečnost dětí při plnění disciplín. Každý měl za úkol přejít po houpající se vysuté lavičce, vylézt po žebříku, šplhat po laně, sklouznout dolů a prolézt tunelem, aniž by došlo k jeho rozložení. Mnoho nadšenců prošlo dráhu několikrát. Všichni se na závěr těšili ze sladké odměny a propisovací tužky.

Druhý den hned po obědě se téměř 50 dětí vypravilo na vlakové nádraží. Ve školní družině zůstaly s paní vychovatelkou Desatovou pouze děti, které přecházely na kroužky, nebo měly závěrečné zkoušky v ZUŠ. Na nástupišti nás přivítal pan Vladislav Šlégr, jednatel Stifterova pošumavského železničního spolku a výpravčí vimperského nádraží, a  vysvětlil dětem, jak se vlaky ovládaly dříve, ručním přehazováním výhybek na základě telefonního spojení, a jak dnes, za pomoci moderní automatizované techniky. Měli jsme možnost usadit se do historického vagónu a někteří vyzkoušeli i původní ruční ovládání změny dráhy vlaku. Z nově rekonstruovaného železničního nadjezdu jsme pozorovali proudící dopravu.

Do školy jsme se vraceli plni dojmů spontánním během parkem podél řeky Volyňky.

Za ŠD Lenka Malíková

Fotogalerie zde.