slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Náš letošní turistický kurz byl naplánovaný opět na první červnový víkend. Tentokrát jsme měli namířeno do Nové Pece. V pátek ráno jsme se všichni shromáždili na vlakovém nádraží. Cestou nás čekaly dva přestupy, a to ve Volarech a v Černém Kříži. Po příjezdu do Nové Pece jsme se vydali do tábora, kde jsme zjistili, že naše chatky nám uvolní až ve 14 hodin. Abychom si zkrátili dlouhou chvíli, šli jsme se podívat do místního obchodu. Ale bylo zavřeno. Měli jsme asi dvě hodiny čas a tak jsme si došli do restaurace na zmrzlinu a pak jsme hráli v lese na schovávanou. Po návratu do tábora jsme se ubytovali. Kdo s kým bude v chatce jsme si rozlosovali pomocí barevných papírků. Protože bylo horko, šli jsme se koupat a pak jsme hráli míčové hry, zatím co paní učitelka Jíňová s manželem Járou připravovali „Orientální běh", ve kterém bylo mnoho záludných otázek. Večer jsme seděli v klubovně, hráli hru „jedno slovo" a vyprávěli si strašidelné příběhy. Druhý den po snídani jsme vyrazili na celodenní pěší túru na Medvědí stezku. Ušli jsme okolo 22 km a viděli mnoho zajímavých skalních útvarů a také zmiji. Došli jsme až do Černého Kříže, ze kterého se jelo zpět do Nové Pece dvoupatrovým vlakem. Po koupačce v Lipně a po večeři připravili děvčata pro kluky stezku odvahy. U ohně jsme si opekli buřty a šli spát. V neděli po snídani jsme si vypůjčili lodičky a vyrazili na výlet po Lipně. Před odjezdem opět koupání a  pak hurá zpět domů do Vimperka. Všichni jsme byli velmi unavení, ale plni dojmů a zážitků.

                                                                                                                                                                                                                 Žáci 7.A     


         

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk