slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Ve dnech 6. 6. - 7. 6. a 8. 6. -9. 6. 2011 proběhl pro žáky 5. B a 5. A ve spolupráci s Jazykovou školou Volyně projekt s názvem Anglické dvoudenní.

Ve dvou dnech se žáci jednotlivých tříd vyučovali pouze v anglickém jazyce s vyučujícími jazykové školy. Vyučovací hodiny byly zaměřeny na anglický jazyk, matematiku, hudební a výtvarnou výchovu, zasáhly i do přírodních a společenských předmětů. Hlavní důraz byl kladen na porozumění mluvené řeči jak lektora, tak rozhovorů a doprovodného textu promítaného filmu. Výuka se uskutečňovala pestrými formami, žáci pracovali na interaktivní tabuli, sledovali anglicky mluvený film, pracovali ve skupinách i jednotlivě, komunikovali s lektorem i mezi sebou. Závěr projektu patřil besedě s rodilým mluvčím.

Reakce žáků:

Středa a čtvrtek - anglické dny - paní učitelky byly skvělé! I když jsme soutěžili (což nemám moc ráda), moc se mi to líbilo. Klidně bych se tak učila celý rok. (Sára)

Všechno se mi líbilo, protože jsme si vyzkoušeli mluvit celé dva dny anglicky. Všichni byli dobří, bylo to prostě super! (Veronika)

Včera se mi líbil Američan Sheldon, líbily se mi také obě paní učitelky a také video, na které jsme koukali s paní učitelkou Malou. (Dagmar)

Nejvíce se mi líbilo, jak nás rozdělili do skupin a hovořili na nás anglicky. (Kristýna)

Moc jsem si užil, dostal jsem plyšáka za dobré vědomosti. Potkal jsem milého pána Sheldona, se kterým jsme se všichni zasmáli. Přál bych si ho potkat znovu. (Petr)

Moc se mi to líbilo, mluvili na nás anglicky a také jsem si odnesl vědomosti. Bylo to super! (Adam)

Nejvíce se mi líbil Američan, byl zábavný a také jsme se poučili o jeho městě. (Šimon)

Strašně se mi to líbilo, chtěla bych to znovu. Pan Sheldon byl moc dobrý a paní učitelky také. (Václava)

Anglické dny se mi moc líbily, protože byly soutěžní a aktivní. Nejvíce se mi líbil Američan Sheldon, byl legrační. (Jiřina)

Nejvíce se mi líbilo, jak jsme ve středu hráli hry a jak přijel ve čtvrtek cizinec, který mluvil anglicky a hovořil s námi. (Kateřina)

V pondělí a v úterý to bylo fajn - zpívali jsme, soutěžili a podobně a ve čtvrtek to bylo taky fajn, protože z Volyně k nám přijel pán původem z Ameriky a mluvil jen anglicky. (Karina)

Naučili jsme se nová slovíčka, hráli jsme hry a soutěžili, viděli jsme život v Americe. (Miroslava)

Líbily se mi písničky, kreslení, dobrý bylo, že tu byl pán z Ameriky. (Tomáš)

Nejvíc se mi líbilo video, potom písničky a nejlepší byla poslední společná hodina. (Evelína)

Líbilo se mi to psaní o zvířátkách, pak koukání na anglický film, bezva bylo i zpívání a úplně nejlepší byl Američan. (Barbora)

Nejlepší byla čtvrteční hodina s Američanem a to ajk si s námi povídal bylo obdivuhodné. (Filip)

 

Dagmar Rückerová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk