slider_120 slider_121 slider_122 slider_123 slider_124

vystavyMinulý týden byl pro školní družinu ve znamení výstav. V pondělí jsme s dětmi zamířili do Městské knihovny na expozici rukodělných výrobků. Děti si prohlédly a pomazlily se  s panenkami a loutkami, které vytvořila paní Hana Crhová, obdivovaly patchworkové deky, ubrusy a prostírání paní Feiferové a zejména děvčata byla okouzlena šperky z korálků, které před jejich očima tvořila paní Janoušková.

Ve středu jsme se vydali na výstavu paroží do hotelu Hvězda. Hlavně chlapci si zde s velkým zájmem prohlédli trofeje jelenů, srnců i kňourů. Od pracovníků Národního parku Šumava jsme se dozvěděli plno zajímavostí např. jak se určí stáří jelena, kterak ten či onen jelen uhynul, jak dlouho parohy rostou atd. Každý z exponátů měl svou unikátní historii, ale pro děti byly největším lákadlem přirozeně nejmajestátnější parohy, konkrétně jelena dvacateráka z obory na Srní.

Oba kulturní zážitky přivítaly děti s nadšením a již teď netrpělivě vyhlížíme další jarní akce.

Kateřina Vladyková, vychovatelka ŠD

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk