slider_120 slider_121 slider_122 slider_123 slider_124

a Mistrovství mažoretek 2014 - 24. května 2014

MČR v mažoretkovém sportu je největší evropskou soutěží a v letošním roce se koná ve 14 městech ČR. Město Vimperk hostilo 24. 5. 2014 semifinále s náčiním baton (hůlka). Vimperk si k semifinálovému klání vybralo 14 mažoretkových skupin a 76 sóloformací ve výkonnostních třídách A a B. Zastoupena byla města Písek, Dačice Chomutov, Blatná, Hořice, Hradec Králové, Nový Bor, Přeštice, Kladno (nejpočetnější soubor), Zbiroh, Štěnovice a Vimperk.

Celá soutěž probíhala na Zimním stadionu Vimperk, kde byl připraven pracovníky ZS prostor pro stometrové pochodové defilé i prostor pro pódiové choreografie. Hlavním organizátorem MČR je OS Mažoretky Hranice v čele s viceprezidentskou IFMS Martou Pavelkovou, ředitelkou vimperského semifinále byla Mgr. Dagmar Rückerová, ředitelka ZŠ TGM Vimperk, o organizaci se starali zaměstnanci a pedagogové ZŠ TGM. Mažoretková soutěž se konala ve Vimperku již po jedenácté a je tradičně podporována Městem Vimperk i jeho představiteli, stejně pozitivně je vnímána i místními výrobními firmami a soukromými podnikateli. Celou soutěž sledovali představitelé města Ing. Bohumil Petrášek, starosta, Ing. Jaroslava Martanová, místostarosta, společně se členy městské samosprávy a zástupci firem předávali vítězům medaile a diplomy při medailovém ceremoniálu.

Dopoledne probíhala soutěž sóloformací, odpolední program byl zpestřen vystoupením nejmenších mažoretek přípravky souboru Klapeto a vystoupením seniorek s show choreografií Malá mořská víla.

Výsledky – soutěž skupin

Výkonnostní třída A

Kadetky

1. DM Studio Dačice
2. Bohemia III Přeštice
3. Minimažoretky Jirkov

Juniorky

1. OS Mažoretky Písek

Seniorky

1. DM Studio Dačice
2. OS Mažoretky Písek
3. Blatenské mažoretky

Výkonnostní třída B

Minikadetky
1. Prezioso Blatná

2. Klapeto ZŠ TGM Vimperk

Kadetky

1. Blatenské mažoretky
2. Květinky TJ Sokol III
3. Mažoretky Štěnovice
4. Klapeto ZŠ TGM Vimperk
5. Kladno

Juniorky

1. Květinky TJ Sokol Kladno

Seniorky

1. Květinky TJ Sokol Kladno

V soutěži sóloformací (sólo, duo, miniformace) byly nejvíce zastoupeny soutěžící ve věkové kategorii kadetky, medaile putovaly do Blatné, Přeštic, Písku, Chomutova a dalších zúčastněných mažoretkových souborů.

K pořádání soutěže byly zpracovány propagační materiály, na kterých byla uvedena loga pořádajících organizací a sponzorů akce. Jedná se o plakáty a skládačky, organizace a firmy byly propagovány také na samostatných materiálech umístěných v prostoru soutěže.

Partneři a sponzoři

Město Vimperk
Městské služby Vimperk
OS Mažoretky Hranice
Městské kulturní středisko Vimperk
ZŠ TGM Vimperk
OV Media
Čevak
Lesy ČR
Jednota Coop
Agromont
Energie AG
Pizzerie Marco
Jihočeský kraj

Soutěž v mažoretkovém sportu je ve Vimperku dlouhodobě pozitivně vnímána,  zúčastnilo se jí na 300 mažoretek a zhlédlo ji 428 platících diváků.

Poděkování patří všem organizátorům, sponzorům, hostům i návštěvníkům, kteří vytvořili příjemnou soutěžní atmosféru.

Mgr. Dagmar Rückerová

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk