slide70 slide71 slide46 slide72 sliede100 sliede101 sliede102 sliede105

ZŠ TGM Vimperk navštívil autor části cyklu Zmizelé Čechy – Vimperk Mgr. Roman Hajník. Stalo se tak 28.4.2008 v třídách 7.A a 7.B. Pan magistr žákům ve dvou vyučovacích hodinách ukázal 110 fotografií ze starého Vimperka a jeho blízkého okolí. Svou přednášku započal na vimperském náměstí, pokračoval dnešní ulicí Pivovarskou, 1. máje a ulicemi přilehlými k těmto částem. Zaměřil se i na historii naší školy, přiblížil nám vznik školy v parku i budovy 2. stupně. Zmínil se i o významných osobnostech Vimperka, jakou byl například továrník J. Steinbrener. Na závěr svého povídání pan magistr podepsal své knihy, které zakoupila naše školní knihovna .

Podle slov Romana Hajníka byla tato ukázka fotografií pouze malá část jeho sbírky. Nabídl nám pokračování takto příjemně strávených hodin českého jazyka..Žákům se jeho povídání a vyprávění velmi líbilo, a tak nás autor knihy o našem městě navštíví v letošním školním roce ještě jednou, a to v červnu.

Děkujeme panu magistrovi Romanu Hajníkovi za netradiční hodinu a těšíme se na další setkání s ním.

Mgr. Alžběta Rückerová