Od listopadu 2007 do února 2008 probíhala soutěž pořádaná nakladatelstvím Cambridge University Press. Podmínkou byla účast minimálně 6 dětí a vedení 1 učitele angličtiny. Každých 14 dní byla na webových stránkách zveřejněna soutěžní otázka v angličtině, která měla podobu pracovního listu pro žáky (celkem 8 listů).

Do této soutěže se zapojily žákyně z osmé třídy, které i přes obtížnost úkolů a časovou náročnost jejich vypracování v soutěži setrvaly a dosáhly velkého úspěchu.

10. místo (ze 116 zúčastněných tříd) s úspěšností 97, 64%.

Hlavní podíl na vypracování úkolů měly Anežka Štouralová a Iva Vavříková ze třídy VIII. B, dále ve skupině byly Veronika Kůsová, Sabina Vaňková, Lenka Pinkavová z VIII. B a Michaela Preňková a Alena Strakošová z VIII. A.

Děvčatům ještě jednou  blahopřeji a věřím, že vypracování úkolů bylo pro ně nejen zábavou, ale že se také něco nového naučily a trochu více pronikly do anglického jazyka.

Veškeré informace o soutěži, pracovní listy, způsob vyhodnocení a výsledky najdete na webových stránkách www.cambridge.org/elt/cz

Mgr. Zuzana Jandová