slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

olda.gifV letošním školním roce se uskutečnil 3. ročník mezinárodní soutěže „Pod modrou oblohou“ (propojení výtvarné výchovy a práce s počítačem). Tuto soutěž vyhlašuje Základní škola Moravská Třebová ve spolupráci s firmami Microsoft a OR-CZ, organizátorka a výtvarnice je PaedDr. Hana Horská.

Žáci 8. tříd pracovali v základním programu Malování- operačního systému Windows, ve kterém malovali obrázek na téma „Přátelství“. Z prací jsme vybrali čtyři, které byly do soutěže zaslány- výtvory od Pavly Loškové ze třídy VIII. A, Romany Homolkové, Stanislava Hanka a Oldřicha Prokeše ze třídy VIII. B.

 

Porota se v Moravské Třebové sešla 26. března 2008 a z 1800 výtvarných prací ze 207 škol vybrala práci Oldřicha Prokeše, který obsadil krásné 3. místo ve II. kategorii (8. a 9. třídy). Slavnostní vyhodnocení soutěže s předáním cen proběhlo 30. dubna 2008 v Moravské Třebové, kterého se Olda zúčastnil spolu s rodiči. Jeho pocity z vyhlášení si můžete přečíst sami.

Podrobné informace najdete na internetových stránkách www.2zsmtrebova.cz

Všem žákům děkuji za ochotu a chuť se soutěže zúčastnit a Oldovi ještě jednou blahopřeji k jeho úspěchu.

Mgr. Zuzana Jandová

 

Moje pocity z vyhlášení soutěže Pod Modrou Oblohou

Já jsem maloval tři mravence, jak si pomáhají. To, co jsem maloval, mě moc bavilo, protože to bylo zábavné a poučné. Lidé by si měli pomáhat jako ti mravenci.

Mně osobně se vyhlášení soutěže líbilo, a mým rodičům, kteří tam byli se mnou, se vyhlášení také velmi moc líbilo. Jeli jsme do města Moravská Třebová den před předáváním cen. Sponzorské firmy MICROSOFT a ORCZ nám zaplatily pobyt a snídani v hotelu ORKA. Měli jsme jeden třílůžkový pokoj s televizí, koupelnou a WC. Vyhlášení proběhlo v aule muzea města Moravská Třebová. Po skončení slavnostního vyhlášení jsme se přesunuli do sálu, kde byly vystaveny všechny vítězné práce. Byli tam zástupci firem MICROSOFT a OR-CZ, ředitel školy při velvyslanectví Ruského konzulátu, ředitel ze školy na Slovensku a samozřejmě paní Helena Horská, zakladatelka soutěže. Z Vimperka z naší školy jsem tam byl já. Město bylo velmi uklizené, čisté, všude visely plakáty, které upozorňovaly na tuto soutěž. Celé město touto soutěží žilo.

Soutěže se zúčastnilo 207 škol s 1800 pracemi. Já jsem se svým výtvorem obsadil 3. místo.Vyhrál jsem tiskárnu CANON PIXMA MP 520 trojkombinace, knihu o Moravské Třebové, batůžek, blok papírů a různé drobnosti (tužku, propisku, kšiltovku, CD s prezentací a balónek plněný héliem).

Oldřich Prokeš, VIII. B

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk