V pátek 23. května proběhla ve spolupráci s NPŠ akce „Den evropských parků“.

Program připravily lektorky Střediska ekologické výchovy Emilie Vopeláková a Kateřina Šartnerová. V areálu arboreta bylo rozmístěno 8 stanovišť, na kterých si soutěžící družstva ověřila své znalosti z přírody, ochrany přírody, třídění odpadů . Ke zdaru akce nemalou měrou přispěli naši deváťáci, kteří na jednotlivých stanovištích úkoly zadávali, bodovali a často malým ekologům pomáhali najít správná řešení. Během plnění úkolů děti ještě sbíraly po stromech rozvěšené indicie k závěrečnému odhalení tajemného zvířátka.

Vyhráli všichni, kteří přišli a prožili krásné dopoledne plné her a soutěží a odnesli si domů alespoň malé „semínko“ poznání.

Fotogalerii najdete zde.

Mgr. Iva Karasová